Şifresiz ve Emailsiz Alışveriş Keyfi

Artan teknolojik gelişmeler her ne kadar hayatımızı olumlu etkilese de, bu durum bazı zamanlarda negatif sonuçlara da yol açabiliyor.

Şifresiz ve Emailsiz Alışveriş Keyfi

Örneğin dijital bankacılık, kripto para cüzdanları, alışveriş portallarında yer alan kullanılabilir kaynaklar çoğu zaman bazı hackerların hedefi haline geliyor.

Eski dönemlerde olduğu gibi sadece sms ve telefon ile yapılan dolandırıcılıklara farklı teknolojiler de eklenince ortaya çıkan durumlar bazen faciaya yol açabiliyor.

Tabi bir de bu durumun kullanıcı ile alakalı olmayan yani madalyonun ters yüzü ile de ilgisi var. Geçtiğimiz haftada hacklenen iki büyük türk portalı ile beraber milyonlarca satır datanın hackerlar tarafından satışa konduğuna şahit olduk.

Kredi kartı numaralarından, ev adresine, yaşadığınız apartmanın ana giriş şifrelerine, sipariş özetlerinize, telefon numaralarına kadar onlarca verinin ortalığa saçıldığını gördük.

Yemmek olarak bu durumu biraz değiştirmek için portalımıza yeni bir giriş modeli entegre ettik. Geleneksel otp sms kodu dışında whatsapp ile de güçlendirdiğimiz bu model ile giriş ve kayıt esnasında size ürettiğimiz 4 haneli kod ile geçici bir giriş imkanı sağlıyoruz. Siz portaldan çıkış yapana kadar bu şifre aktif kalarak işlemlerinizi görmenizi sağlıyor. Whatsapp kullanmayanlar için ise bu sistemi sms modeli ile devam ettiriyoruz. Portala üye olurken herhangi bir şifre ve email giriş, yapmıyorsunuz. Sizin için çok önemli verilerden ikisi olan bu verileri sisteme girmenize gerek kalmıyor. Bunun dışında isterseniz alışveriş esnasında isim belirleme şansı edinebiliyorsunuz.

Bu model ile sizi gelecekteki olağan bir data saldırısından korumuş oluyoruz. İleri vadede sms ve whatsapp dışında Telegram ve Google’un kendine ait şifreleme sistemi olan Authenticator da kullanacağız.

Kısa süre içinde eklemeyi planladığımız bu özellikler ile çeşitli yollardan otp doğrulaması yapıp Yemmek portalı kullanabileceksiniz.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız, uygulamamızı şu linkten edinebilirsiniz.


Yemmek ile satış yapmak ister misiniz?

Başvuru